Bitlis evlilik

Hepinize dev benzer şekilde merhaba nasılız bugün Bitlis evlilik sitelerinden bahsedelim sizlere.

Bitlis Evlilik, Merhabalar Ben Elvan ikizler burcu 34 yaşlarında bir bayanım. Daha ilkin başımdan bir evlilik geçti. Bitlis’te yaşıyorum. Hayırlısı olsun Ey rabbim nefsimizin sevdiğini değil senin sevdiğinin sevgisini ver kalplerimize…AMİN.. İlla edep illa edep

Bitlis Evlilik, Bitlis Evlilik Siteleri, Bitlis Evlilik Sitesi, Bitlis, Evlilik
Bitlis Evlilik, Bitlis Evlilik Siteleri, Bitlis Evlilik Sitesi, Bitlis, Evlilik
Cinsiyeti türbanlı sevgili
Modern Hali Boşanmış
Mesleği Diğeri
Ülke Türkiye
Şehir Bitlis
İlçe Merkez
Genel Bilgiler
Boyu 1.66 santimetre
Kilosu 65 kilo
Vücut Tipi Düzgüsel
Göz Rengi Kahve
Saç Rengi Kahve
Fizyolojik Engeli Hayır
Eğitim Durumu Önlisans
Geliri 1000-2000 TL
Emek verme Şekli Yarı Zamanlı
Kimle Yaşıyor? Diğeri
Çocuk Durumu Çocuğum yok
Çocuk İsteği İstiyorum
Sigara Kullanmıyorum
Alkol Kesinlikle almıyorum
Burç İkizler
Iyi mi Bir Kişiliğe Haiz? Açık Görüşlü, Ailesine Düşkün, Dost Canlısı, Azca Konuşan, Ciddi, Dindar, Duygusal, Dürüst, Keyifli, İyimser, Komik, Kıskanç, Mantıksal, Duygusal, Sabırlı, Sempatik, Sorumluluk Sahibi, Titiz, Akıllı
İlgi Alanları Alışveriş, Ev İşleri, Kitap Okumak, Seyahat, Tv
Okumuş olduğu Kitap Türleri Dini, Fıkıh, Hadis-i Şerif, Tefsir
Sevilmiş olduğu Müzik Türleri İlahi
Konuşmuş olduğu Diller Arapça, Türkçe
Kuran-ı Kerim Okumayı biliyorum ve okuyorum
Namaz Kılıyorum
Oruç Tutuyorum
Hac Hacı olmayı isterim
Nafile İbadetleri Ne Çoğunlukla Yapar? Hergün
Mezhebi Şafii
Cemaat Hiçbir cemaate bağlı değilim
Kendisine Ilişkin Otomobili Var mı? Yok
Kendisine Ilişkin Evi Var Mı? Yok
Giyim Tarzını Iyi mi İfade Eder? Yakışanı Giyinirim
Evinde Evcil Hayvan Besler Mi? Hayır

Bitlis Evlilik, Bitlis Evlilik Siteleri, Bitlis Evlilik Sitesi, Bitlis, Evlilik
Aramış olduğu Kişinin Yaş Aralığı
26-41
Modern Hali Farktmez
Vücut Tipi Düzgüsel
Göz Rengi Kahve, Farketmez
Saç Rengi Kahve
Fizyolojik Engeli Hayır
Eğitim Durumu Önlisans
Geliri 1000-2000 TL
Evladı Olmasın
Sigara Farketmez
Alkol Kesinlikle Almasın
Evleneceği Kişide Aramış olduğu Özellikler Saygı, Sevgi, Sadakat, Güven, Hoşgörü, Eğitim, Zeka Uyumu
Evleneceği Kişinin Memleketinde Yaşamayı Tercih Ediyor mu? Nerede ise Düşünmedim
Namaz Kılsın
Mezhebi Şafii

Bitlis Evlilik, Bitlis Evlilik Siteleri, Bitlis Evlilik Sitesi, Bitlis, Evlilik

Bitlis Evlilik, Bitlis Evlilik Siteleri, Bitlis Evlilik Sitesi, Bitlis, Evlilik
Eşim fuar için yurt dışına gittiğindenmidir yoksa şu ara fazla kahve tükettiğimdenmidir bilmiyorum beni pek fazla uyku tutmuyor.
Kahve demişken beni toplumsal medyadan takip edenler görmüşlerdir. hafta sonu NESCAFÉ’nin ev sahipliğinde  düzenlenen ve toplumsal medya da #içtendısakahve olarak paylaştığım bir etkinliğe katıldım.
Etkinlik Point Hotel Barbaros’ da gerçekleşti. Mevzumuz naturel olarak ki  kahveydi…
Ne aşama kahve tutkunusunuz bilemiyorum fakat ben bilhassa Nescafe içmeden güne başlamıyorum desem yeridir. Hele size birazdan öyleki bilgiler paylaşacağım ki içmekten kaçınan ve aklında türlü sorular olan sizler bile derhal gidip bir kahve yapmış olup içeceksiniz.

Nestlé Türkiye Beslenme ve Esenlik Müdürü Uzman Diyetisyen Ece Nevra DURUKAN, Uzman Diyetisyen İpek Ağaca ile Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak’ın da katılmış olduğu etkinlikte  nescafenin aslen bir tek kahve olarak tüketilmeyeceğini de anlattılar.
Ilk olarak Nescafe nin iyi mi yaşamımıza girmiş hadi gelin onu öğrenelim..
Hazır kahvenin yaratıcısı NESCAFÉ®’nin Tarihçesi
1929’da Nestlé’nin Yönetim Kurulu Başkanı Louis Dapples eski işvereni Banque Française et Italienne pour l’Amérique du Sud (Güney ABD için Fransız ve italyan Bankası) tarafınca acaip bir işle göreve getirildi. Wall Street’in çöküşü ve kahve fiyatlarının dibe vurmasının sonucunda bankanın Brezilya’daki depolarında yüklü oranda satılmamış kahve bulunuyordu. Bu stokların “çözünebilir kahve küpleri” haline getirilip tüketicilere satılıp satılamayacağı mevzusunda Nestlé’ye danışıldı. Böylelikle NESCAFÉ®’nin serüveni başlamış oldu. Kimyager Dr. Max Morgenthaler liderliğindeki Nestlé Ar-GE ekibi kahvenin doğallığını koruyarak bir tek su eklenmesiyle kaliteli bir fincan kahve yapabilmenin yollarını aradı. Üç senelik bir araştırma sonucunda süt ve şeker ile karıştırılan kahve, “café au lait”, aromasını daha uzun süre koruyabilmesi için toz haline dönüştürüldü. Yalnız bu toz kolayca çözünmüyordu ve süt ile şekerin dahil olması da üretim yönünden zorluklar oluşturuyordu. Nestlé’nin İsviçre’nin Orbe şehrinde yer edinen labarotuvarlarında tam 7 yıl devam eden uzun araştırmalar sonunda cevabı buldular.

Ve  NESCAFÉ®  hayata merhaba dedi…

Dr. Morgenthaler kahvenin tadının ve aromasının tatlandırılmamış olanına nazaran tatlandırılmış sütlü kahvede daha iyi korunduğunu görmüş oldu. Buna ek olarak yüksek ısı ve basınca maruz kalan kahvenin daha uzun süre dayandığını belirledi. Bunun üzerine Dr. Morgenthaler kahve aromasının korunmasının sırrının kafi karbonhidrata haiz çözünebilir bir kahve oluşturmakta gizli saklı saklı saklı saklı olduğu sonucuna vardı. Bu yepyeni bir fikirdi ve daha önceki düşünce sistemlerinin tam tersi yöndeydi. Bir yıl sonrasında bu hususi tekniği kullanarak bunu başarabilen bir toz geliştirdi ve bu tozu içilebilir, çözünebilir kahve örnekleri olarak Nestlé Yönetim Kurulu ve teknik direktörlerine sundu. İki yıl sonrasında, 1 Nisan 1938‘de bu yeni ürüne Nestlé ve Cafe kelimelerinin birleşmesinden oluşan NESCAFÉ® adı verildi ve ilk olarak İsviçre’de piyasaya sunuldu.  Bu yeni marka iki ay sonrasında Birleşik Krallıkta, 1939’da ise Birleşik Devletlerde piyasaya sürüldü. NESCAFÉ® Nisan 1940’da dünya genelinde 30 ülkeye yayılmıştı. Nestlé’nin İsviçre’nin Orbe şehrinde bulunan fabrikasında NESCAFÉ® ‘yi üretebilmek için geniş ölçekli bir kahve özütleme ve kahve çekirdeklerini “spreyle kurutma” üretim hattı oluşturdu.

Cenk zamanı NESCAFÉ®

NESCAFÉ® ‘nin dünya çapındaki üretiminin dörtte üçünden fazlası İkinci Dünya Savaşı süresince İsviçre, İngiltere ve ABD’de tüketildi. Taze kahveden daha uzun olan raf ömrü popülerliğinin artmasına destek oldu ve satış hacmi ikiye katlandı. NESCAFÉ® ‘nin üretiminin büyük bir kısmı ABD’li askerlere erzak olarak sunuldu.  Talebe yetişebilmek adına 1943 senesinde ABD’de iki yapınak kuruldu.

Yıl 2013… NESCAFÉ® dünyadaki 75. Yılını kutluyor

NESCAFÉ®’nin bugün 150’i aşkın ülkede değişik tatlara ve tercihlere uygun hazır kahve çeşitleri saniyede 5.500 bardaktan fazla tüketiliyor. NESCAFÉ® kahve içeceği kategorisine liderlik etmeyi sürdürdükçe gelecekte de büyüyeceğinin sinyallerini veriyor.

NESCAFÉ® Uzmanlık/ Üretim / Doğallık
Kahve çekirdeği yaşamına kahve ağacındaki bir çiçek olarak adım atar. NESCAFÉ®’ye görkemli tadını veren dünyanın en kaliteli çekirdekleridir. Bu çekirdekler, tropikal iklimde ve en verimli topraklarda hususi olarak yetiştirilir. Kahve bitkisi görünüm olarak defne ağacına benzer ve 6 yaşına ulaştığında ilk meyvelerini verir.
Olgunlaştıkça kızaran meyveler toplanarak kalitesi, rengi ve büyüklüğü bakımından sınıflandırılıp güneşte kurumaya bırakılır. Her meyvenin içinde iki tane çekirdek yer alır.
Kabuklarından ayrılan kahve çekirdekleri işlenmeye hazır hale gelir. Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonrasında öğütülür ve taze öğütülmüş kahve dev boyutlardaki süzgeçli ibriklere konur. Sıcak suyla pişirilir, kahvenin aslı suya geçer, içindeki su buharlaştırılarak saf kahve aslı elde edilir.
Bu kahve aslı iki yolla kurutulur. Spreyleme (NESCAFÉ® Classic)ve dondurularak (NESCAFÉ® Gold) kurutma teknikleriyle kurutularak çözünebilir hazır kahve elde edilir. Bu işlemle suda yüzde 100 çözünebilen kahveniz hazırdır.
Kahve çekirdekten bardağa uzanan yolculuğunda, su haricinde başka hiçbir maddeye temas etmeden işlemden geçirilir. Bu şekilde tamamen naturel, antioksidan aktivitesi zengin hazır kahve elde edilir.
NESCAFÉ®’nin görkemli tadına ve aromasına her fincanda sürekli ulaşabilmeyi, ilk kere 75 yıl ilkin Nestlé tarafınca geliştirilen bu teknolojiye borçluyuz. Nestlé’nin yapmış olduğu AR-GE yatırımlarıyla yenilediği bu teknoloji yardımıyla kahve çekirdeklerinin kavrulurken ve öğütülürken havaya yayılan kokusu (aroması) bir kahve kavanozunun içine sığdırılabilmekte ve kavanoz her açıldığında aynı koku duyulabilmektedir. 

 
 Sohbetimizde Nestlé Türkiye Beslenme ve Esenlik Müdürü Uzman Diyetisyen Ece Nevra DURUKAN “Kahveyi Keşfedin” sunumuyla kahve ve tarihçesini söylemiş oldu bizlere.
Kahve;
*Bu esrarengiz meyve 11 yüzyıldır hayatımızda olan bir içecek.
*Otlayan keçiler tarafınca bulunmuş.
*Yalnız tropikal ortamlarda yetişir.
*Kiraza benzeyen bir meyvadır. Bu meyva dalından alındığında içi açılır içinde yeşildir.
Sonrasında ugun bir fırınlanma yapılarak nescafenin şuan içtiğimiz konumuna gelir.
*Kavrulma derecesi o kahvenin tadını aramasını belirlermiş
*Kavanozlarda tükettiğimiz leziz NESCAFE ürünlerinin içinde bir tek su ve kahve var.
*Orta düzey kahve tüketimi esenlik için yararlı.
*Tam bir Antioksidan deposu.
*Sağlıklı bir insanoğlunun tüketmesi gereksinim duyulan kafein miktarı kilo başına 4-5 miligram özetlemek gerekirse 60 kilo gelen bir insanoğlunun 300 miligram kafeini aşmaması gerekiyor bu da averaj 3 fincan kahveye denk geliyor.
Kahvenin Tarihçesini özetleyen bu  videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Kahve ile aldığımız bilgilerden sonrasında vücudumuzu kış  mevsiminin etkilerinden  korumak ve daha zinde kalabilmek için  Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger  ise bizlere, “Kışa Girerken İçten Dışa Kahve Tesiri” mevzusunda bilgiler verdi.
Yazın  su tüketimimiz arttığı benzer şekilde kışın bunun aksine azalır.  Fizyolojik aktivitelerimiz de azalır. Mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonlar ve hastalıklar  artar. Bu yüzden antioksidan açısından güçlü gıdalarla beslenmemiz gerekir. Bu beslenmeyi  renklerle anlatmak gerekirse.
*Domatese KIRMIZI rengini veren likopen, bir fazlaca kanser türüne karşı koruyucu güçlü bir antioksidandır. (Domates salçası, kurutulmuş domates, ketçap vb.)
*Nar, mürdüm eriği, çilek, böğürtlen benzer şekilde MOR-KIRMIZI meyveler fazlaca güçlü antioksidan özelliği taşıyan flavanoidlerden zengindir.
*Antioksidan deposu maydanoz, roka, nane, tere, kivi benzer şekilde YEŞİL renkli sebze ve meyveler de C vitamininden zengindir.
*SARI–TURUNCU renkteki kayısı, hurma, havuç benzer şekilde meyve ve sebzeler Beta-karoten özetlemek gerekirse A vitaminin öncü maddeleri içermektedir; kuvvetli antioksidanlardır.
*Elma, armut, karnabahar, kereviz, turp, pırasa, soğan ve sarımsak benzer şekilde BEYAZ renkteki sebze meyveler antioksidan özellikteki ögeler yardımıyla detoks diyetlerinin vazgeçilmezleridir.
*SİYAH erik, siyah üzüm antosiyaninlerden zengin birer güçlü antioksidandır.
* KAHVERENGİ’ye adını veren Kahve, içeriğindeki Polifenoller yardımıyla kuvvetli antioksidan etkiye haizdir. Polifenol içinde ne olduğu bakımından kahve’yi kakao izler.

Gelelim kahvenin güzelliğimize etkisine: Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak   kahvenin “dıştan içe doğru tesiri” iyi mi oluyor örnekler ve reçeteler verdi bizlere.
 

Kahvenin   Senelerdir selülit yaptığını okuyoruz…

Fakat kahve;
“selülit önleyici” ve “giderici” tedavilerde başrolde olan önemli bir hammaddedir

Selülit:bir dolaşım rahatsızlığıdır
    Bu yüzden kahve taneciklerinin de bulunmuş olduğu evde hazırlanabilecek vücut maskesi selülit görünümünü yok eder
Kahveyi bir tek içecek olarak değil,maske, peeling  vecanlandırıcı  bakımlarda  da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz
İnce taneciklere haiz NESCAFÉ klasik doygun aroması haricinde siyah noktalardan kurtaracak önemli bir peeling malzemesidir. Tanecikleri ciltteki gözenekleri temizlerken içeriğindeki kafein yardımıyla ciltte kan dolaşımı hızlanır ve parlak, taze bir cilt sahibi olmanızı sağlar
Vücut oksijen ile yaşar
Damarlarımızda süratli kan akışı ve yüksek oksijen cilt standardını arttırır, gözenekleri sıkılaştırır, vücudu dirileştirir ve saçlara parlaklık verir
 
 
Bir kahve sohbeti size zengin bir söyleşi imkanı sağlamakla kalmaz…
Kahve esenlik ve cilt güzelliği deposudur

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir